Tuesday, February 1, 2011

Mitu asja korraga

   Mustrimaailmas loetakse lähipäevil jaanuaris tehtud tulemused kokku. Ise olen ka mitu asja aasta esimesel kuul valmis saand. Sall on esitatud eelmises postituses, kuid täna laon lagedale 3 uut eksemplari, mida pole jõudnud veel eksponeerida. Kõik esemed on tehtud oma peagi 2 a saavale tütrele.
   Neist esimesena valmis heegeldatud seelik, kuid see ootas tükk aega nööpe. Seelik on osalt heegeldatud netist leitud mustriga, kuid osa on enda poolt juurde leiutatud. Ja imekombel avastasin, et enda juurdeleiutatud mustriosa annab allaäärde südamekeste kuju, kui hoolega vaadata :) Juurde olen heegeldanud veel kollase-punase osa alläärde, ülemisest osast punasega ääred. Nööbid on praegu õmmeldud nii, et need lahti ei käi ja ülaserva lisasin elastsuse mõttes juurde kumminiiti. Lapse kasvades saab nööbid muuta ka avatavateks kui peaks tarvidust olema. Heegeldatud vanaroosast 100% puuvillasest Kotiväki lõngast ja nr. 2 heegelnõelaga. Ise olen tulemusega rahul, seelik on kenasti langev ja ei jää seljas väga läbipaistev, samas on piisavalt õhuline ja keerutamiseks-eputamiseks mõnusalt alt laieneva joonega. Kokku sai heegeldatud silmi 11 701

   Järgmine on roheline kootud top, jällegi suveks. Esmalt on kootud põikipidi alumine leheserv, seejärel silmused üleskorjatud ja kootud alt üles. Ülemine äär ja kaelapaelad on üle heegeldatud kinnissilmuste ja aassilmustega. Kuna top ise meeletult ilus ja särav roheline, alaosa kootud lehemustris, siis oli ainuõige teha kaunistuseks võilille meenutav lilleke ( ....lühike veidike, rohekas kleidike.....rõõmus ja kraps, võilillelaps ). Vat sellised lood selle topiga :) Kootud on see Novita Tennessee 100% puuvillasest lõngast ja nr. 3 ringavarrastega. Kooku kulutasin vardaid 17 757 silma tarbeks.

   Viimasena valmis eile kootud kleidike. Tehtud siis ülevalt alla põhimõttel, samuti ilma igasugu õmblusteta, sest ma lihtsalt ei salli osade kokkuõmblemist ega õmblusi üldse. Seega püüan neid vältida. Alaosa on laienev ja laiust annavad juurde nn. auguread ehk silmade lisamised. Kleidi alumine äär on heegeldatud ilma silmi maha  kudumata, jäi omapärane ja sobilik. Ka käeavad on üle heegeldatud. Kaunistuseks on õrnhelekollased pitsist lõigatud lillekesed, mis eksisteerivad ka täiesti omaette ja annavad esemele omapära ja kaunidust juurde. Lillede südamikeks on imepisikesed naturaalvalged pärlid. Ja suvised rõivad muideks peavadki särama ja lillelised olema :)Kootud jällegi Novita Tennessee puuvillasest lõngast ja ringvarrastega nr. 3. Ja naljakas oli selle kudumisel see, et viimase ringi poole peal, läksid ringavardad katki :D Aga need olid ka jube vanad, pea 20 aastat vist. Saatsin nad aupaklikult hingusele. Kleidi puhul sai siis silmuseid kokku kootud-heegeldatud 27 023

   Kuna modellitüdruk on hetkel haige, siis polnud ta nõus asju demontreerima, kleiti veel vähem. Suure meelitamise peale sain mõne klõpsu topist ja seelikust korraga seljas, kuigi nende värvid omavahel eriti kokku ei sobi. Plaan oli talle topi pildistamise ajaks ühed lühikesed püksid jalga tõmmata ja seeliku eksponeerimiseks teine pluusike, aga no mis teha. Praegu tuleb leppida selliste piltidega.


   Kõik riideesemed on minu enda poolt kavandatud ja mustritest kokku pandud. Järge ootavad aga juba uued tegemised.

1 comment:

  1. Ossaasade, kui ilusad asjad!! SUPER! Ja vahva, et blogspoti omale blogi tegid, seda on palju ugavam jälgida!

    ReplyDelete