Tuesday, January 10, 2012

Muusikateemaline beebitekk

   Seekord peaks vist alustama suht algusest. Kui poja lauluõpetaja titaootele jäi, tekkis mul ja Ene-Ly`l nagu välk selgest taevast kohe ka ideelaks katsikukingituse tegemiseks. Muidugi vajasid meie ideed natuke kohendamist, katsetamist, laagerdumist ja jälle katsetamist jne jne. Aega oli mõelda ja teha. Kuna tegemist on üdini laulu- ja üldse muusikalembelise perega, siis seetõttu on ka kogu kingituse temaatikaks võimalikult palju muusikat :D
   Nii valmiski kooskõlas MytsiWabrikuga vahva komplekt. Mytsiwabrikust tulid vardasoojad noodistiku-müts, käpikud ja sokid. Et neid lõbusaid noote ka mängida saaks ja näpuharjutused aina osavamaks muutuksid, kudusin klaveriklavatuuri mõlemale poole teki serva, lisaks veidi ka noodimärke ja vahvaid mustreid. Klaviatuuristik on kootud intarsia tehnikas. Kasutuses oli korraga 2 valget ja 1 must kera. Tulevasele muusikaliste geenidega poisslapsele igati sobilik, või mis? :D
Muidugi ei puudu ka ühest õigest katsikukingikotist vastava sisuga ja heade soovidega kaart. Kaart on samuti enda tehtud ja meelega selline lihtne ja lastepärane. Teki mõõtmed ligikaudsed: 71 x 93 cm. Teki tagumisele poole on käsitsi õmmeldud pehme puuvillane riie, mille helesinisel põhjal on sinised käpajäljed.

Kokkuvõttes võin öelda vaid, et asi oli seda väärt! Üllatus oli värskele isale " tõeline üllatus" ja ootamatu,nii  nagu me plaaninud olime. Olen ise tehtuga rahul, ka Mytsiwabrikut kiidan hea ja meeldiva koostöö eest.

Pilte tegin tehtud tööst päris palju ja mõned lisan ka siia.

Minun pojan lauluopettajan perheseen syntyi joulukuussa pikkupoika. Tekimme Mytsiwabrikun kanssa yhteisen lahjan: musiikki-aiheiset pikkuhanskat, sukat, hatun ja vauvan peiton. Minun tekemä on peitto. Peitto on neulottu tilkkutyönä ja pianon koskettimet intarsia tekniikkalla. Mitaltaan: 71 x 93 cm. Peiton toiselle puolelle on itse ommeltu puuvillakangas, vaaleansinisella pohjalla siniset tassut. Lahjapakettiin lisäsin vielä itse tehtyn vauvakortin.

Lõng/ lanka: Baby Merino, 100% meriinovilla, must ja valge
Vardad / puikot: nr. 3
Heegelnõel/ koukku: nr. 2,5 tükkide kokkuheegeldamiseks
Idee / idea: klahvistiku algidee / pianon koskettimet SIIT, kuid ülejäänu omalooming
Kootud, heegeldatud silmuste arv kokku dets. kuus: 36 101


Ikka Teie,

Jansa Lõngapesa

4 comments:

 1. Imeline kingitus ja nii stiilne ning kaunis! Tubli töö!!!

  ReplyDelete
 2. Aivan mahtava lahja !
  On teillä ollut noissa suunnittelemista ja tekemistä.
  Mutta lopputulos on upea :D

  ReplyDelete
 3. Suured suured tänud kõigile ilusate sõnade eest!

  Isot kiitokset, Anneli!

  ReplyDelete