Wednesday, March 30, 2011

Kootud kardigan tütrele

   Tipsile oli hirmsasti üht kampsunitaolist asja vaja. Kevad tulemas ja suveõhtudki jahedad, hea midagi siis selga visata. Juba ammu jäi mulle ühest venekeelsest käsitööfoorumist silma põiki kootud kampsun, mille puhul oli lühendatud ridadega kenasti kootud kõik kaelaava, kaenlaaugu-kaared ja puha, et asi korralikult ja veatult seljas välja näeks. Foorumis oli kampsunist kootud vaid nö lühem vorm ja lühikeste käistega. Mul oli vaja pika käistega, palmikutega ja pikka kardigani :) Kuna kogu jutt seal vene keeles ja selle keelega on lood nagu nad on, siis julgesin proovida. Minu nägemus asjast oli sootuks teine, kui tegelik reaalsus. Ma sain tohututlt palju selle kardigani puhul harutada. Kuna kudusin esimest korda sedalaadset, siis kogemus puudus ja tuli kõik teha katse-eksitusmeetodil. Kui ei meeldind ja ei jäänd hoidma nagu soovisin, kiskusin aga vardad välja, arvutasin kõik jälle ümber ja uuesti proovima. Ja nii lugematutel kordadel. Kuid valmis siiski sain, olen tulemusega superrahul, sest seljas näeb asi 1000 x parem kui niisama esitledes. Kahjuks aga ei saa hetkel tütrekest piinata, sest tal tuulerõuged ja on teine niigi räsitud ja kurnatud moega.
  Kootud on ülaosa kuni vöökohani põikipidi, st alustasin 2:2 soonikulise nööbiliistuga. Kudusin esitüki kuni kaenlaauguni, vormisin kaenlaaugu, kudusin käise ja vormisin ka sellele kaenlaaugu kohad, et asi klappima jääks. Järgnevalt kudusin seljaosa kaenlaaugu kaare, siis seljaosa. Pooleselja pealt siis juba peegelpildis tagasi ette ja lõpetasin teise nööbiliistuga. Seejärel korjasin vöökohast silmad üles ja kudusin alla kardigani alaosa, mille lõpetasin 1:1 soonikuga. Vöökohale heegeldasin vöölenksud, et vöö alla ei vajuks ja püsiks omal kohal ning muidugi vöö ise ka. Vöö oon kootud ripskoes. Südamekujulised palmikud jooksevad kardigani ülaosas ning käisteotstes. Vahepeale on kootud 2:2 pärlkude. Panin kampsuniteo ka märkmetena kirja, juhuks kui tulevikus tahaks uuesti proovida.

   Sellele pildile koondasin ülaosa, käiseotsa, soonikulise kaeluse + ülaosa palmiku + kaenlaaugukaar ja nööbiliistud koos nööpidega.


Vardad: nr. 3
Lõng: Novita Santorini sinisekirju
Idee algus: venekeelsest käsitööfoorumist + omalooming
Kootud silmade arv:  57 274, millest märtsikuusse laekub 52 524

2 comments:

  1. Noo wauuuuu!! SUPER!! Kle, jaga seda õpetust ka teistelegi oma blogis! Sest kindlasti on neid, kes sarnast teha tahaks, aga venekeelt kahjuks ei oska.

    Sinu tulemus ikka imetlusväärne!!

    ReplyDelete
  2. mitmekordne harutamine tasus ära, tulemus väga ilus

    ReplyDelete