Wednesday, May 23, 2012

Suvekübara õpetus / kesähatun ohje viroksi

Kuna on küsitud suvekübara heegeldamisõpetust, siis üritan siia midagi kirja panna. Kui midagi jääb arusaamatuks või segaseks, siis kontakteeru kohe ja kiiresti :D Seletan võimaluste mööda uuesti.

Heegelniidiks Novita Kotiväki ja heegelnõel 2 mm. Valmis kübar on peaümbermõõdule 49-50cm. Õige suuruse saad arvutades nii: mõõda lapse peaümbermõõt kõige väljaulatavamatest  kohtadest / 3,14cm = vt ka minu blogi paremas tulbas olevast " TARKUST MEILT JA MUJALT" ja sealt peaümbermõõdu mõõtmine. Näiteks: kui peaümbermõõt = 50cm, siis jaga see 3,14-ga ja saadki ligikaudse pealae suuruse.

Heegelda esmalt pealae osa SKEEMI 1 järgi. Heegelda mustriskeemi järgi seni kuni soovitud pealae suurus on saavutatud. Peale seda rohkem pealae osa ei kasva, vaid hakkad heegeldama kübara keskosa SKEEMI 2 järgi. Mina tegin skeemi 2 juures väikse musrti muudatuse ja märkisin need ka skeemile juurde.

Kui sinu heegeldamise tihedus lubab, võid kasutada ka originaalmustrit. Minul jäi originaali puhul liiga lai. Heegelda kübara keskosa soovitud kõrguseni ja lõpeta mustriosa skeemil näidatud viimase mustrireaga. Peale seda heegelda esimene rida kinnissilmuseid ilma kasvatamata. Järgmisel real kasvata iga 6. ks järel ühest kinnissilmusest 2 ks. Seejärel taas 1 rida kinnissilmuseid ilma kasvatamata.

Kübara äär: on heegeldatud reljeefsetest poolsammastest.
1.rida: 2 ahelsilmust  rea kõrgusesse, siis igasse kinnissilmusesse 1 poolsammas ( ps ), lõpeta rida aassilmusega ( aass ).
2. rida:  2 ahels rea kõrgusesse, esimene poolsammas teha ümber eelmise rea samba eestpoolt ( tehtud ps jääb teistest veidi ettepoole kõrgem ), järgmine poolsammas teha järgmisse poolsambasse, siis jälle teestpoolt ümber eelmise rea samba ja seejärel jälle tavaline ps jne jne.

POOLSAMMASTE heegeldamise õpetus Garnstudio lehelt

RELJEEFSETE SAMMASTE heegeldamine Garnstudio lehelt

Korda 2. rida ca 3 cm pikkuseni.

Lõpetasin ääre vähivõttega. Võta töö endale pahempidi ette ja tee vähivõttega üleloomine. Võib muidugi teha ka nii, et töö jääb parempidiselt sinu ette, kuid minule meeldis nii pidi rohkem. Ühtegi heegelsilmust juurde kasvatama ei pea, kuna pind on soonikulaadne ja reljeefne ning jääb kenasti püsima.

VÄHIVÕTTE / PISTE piltidega õpetus

Heegelda kaunistuseks lill, lisa sobivasse kõrgusesse siidipael või keerutatud pael.

SKEEM 1 - pealae osa

Skeem 2 - keskosa

Jos löytyy suomenkielisiä halukkaita, niin voin yrittää kääntää tämän ohjeen suomen kieleksi.

1 comment:

  1. Väga armas kübar! Suur tänu õpetuse eest! :)

    ReplyDelete