Saturday, May 28, 2011

Pisut tegemisi

   Maikuu on hirmus kiire kuu olnud. Pidevalt on 100 asja vaja teha, kuskile minna ja seega on käsitöö tegemiseks hulka vähem aega jäänud. Kui midagi ka valmis olen jõudnud, siis kahjuks pildistamiseni ja blogimärkmeteni pole jõudnud.
   Täna ma parandan selle vea. Näitan 3 asja korraga ära, siis on hetkeks rahu jälle majas :D
Esimese asjana suvine pearätt tütrele. Kuna tema on meil ka paras rahmeldis, siis leiutasin räti otstesse, kust peaksid paelad algama, hoopiski kummivariandi. Kujutan ette, et pealte sidumine ebaõnnestuks totaalselt, ta jõuaks mitu korda enne plehku pista kui need seotuks saaks. Seega siis selline alternatiiv. Ette heegeldasin ka väikse nokakese, mis peaks pisut päikese eest kaitsma.
Lõng: Maxi heegelniit, värv hele sirelililla
Heegelnõel: nr. 1,75
Idee: muster ühe suure õlaräti algus + omaloominguna kinnisilmuste read esiservas ja nokk
Heegelsilmuste arv: 6105

Kuna pearäti muster meeldis nii väga, siis tegin ühe veel. Kaunistuseks valge serv ja valged paelad, aga ilma nokata. See pearätt sobib samuti vanusele 2-3 a.
Lõng: Maxi heegelniit, värv hele sirelililla ja heegelniit Iiris, värv valge
Heegelnõel: nr.1,75
Idee: muster jälle sama, mis eelmise pearäti puhul + omaloominguna valged paelad ja esiserv
Heegelsilmuste arv: 4720

Järgmisena kudusin tütrele Dropsi suvekleidi. Mudel 10-7. Kuna ma ei kasutanud originaallõnga ja vaja oli ka pisut teist mõõtu kleiti, kui antud oli, siis kompunnisin oma lõngast ja tibu kasvust lähtudes hoopis 92-98 suuruse. Nii et mängisin natuke silmuste arvuga, et saavutada õige suurus. Muus osas ajasin suht õpetuse järgi ja tulemusena tuli ilus, kerge ja suvine kleidike. Teistsugusena kudusin vaid kleidi seljaosa. Nimelt tegin väikse soonikurea, mis tagab kleidi parema istuvuse seljas. Lillekese tegin ka Dropi mudeli 0-732 järgi.
Kleit sai selline:

Pildil on näha, et Nele Mareen ei tee eriti koostööd. Suu on mossis ja nägu torssis. Ta on hetkel veel pisut haiglane ka, seega andestatav. Aga esmamulje kleidist ja pearätist saab vast ikka.

Lõng: Novita Freesia täispuuvillane, värv roosa-valgekirju ja lõngajääkidest valge-sinitäpiline lõng ülaosa triipude kudumiseks, lõnga olemus teadmata
Vardad: nr 3,5 ja 3
Idee: Garnstudiost
Kootud silmuste arv koos lillega: 32 770 


Proovin veel lähipäevil oma Dropsi boolero ära lõpetada, sest kuu hakkab läbi saama ja varsti vaja kokkuvõtett teha.

Peatse kohtumiseni, 

Teie Jansa Lõngapesa

2 comments:

  1. Tubli, tubli, tubli!!! See pearätt on veel ilusam kui sa kirjeldasid!

    ReplyDelete
  2. Niikena rátt ja ilus kleit!!!

    ReplyDelete