Sunday, June 5, 2011

Viimased kokkuvõtted maikuust

   Päris  kõike ma valmis teha ei suutnud kui plaaninud olin. Aga pole ju hullu, sest öeldakse ikka, et kui kõike ei jõua, tee pool - peaasi, et teed korralikult. Ma vajasin pisikest puhkust ja veetsin imetoreda nädalalõpu koos vahvate eesti peredega. See oli mega! Aitäh tõesti neile auväärt naitsele, kes jaksasid kogu üritust korraldada ja läbi viia. Meie pere jäi superrahule.

   Enne ärasõitu suutsin veel ära lõpetada ühe pisikese suvekübara ühele armsale tüdrukule. Kuna kübaraomanik elab Eestis, siis tema peas ma seda hetkel demonstreerida ei saa ja oma tipsile ei mahu pähe. Tehtud on peaümbermõõdule 44-46 cm. Kübara muster kulgeb diagonaalselt. Kaunistuseks on lisatud veidi helekollast ja väike heegeldatud kuklas seotav heegeldatud paelake.

Lõng: Novita Kotiväki 100% puuvilla, värv punane ja helekollane
Heegelnõel: nr.2
Idee: põhimuster netist, ülejäänud omalooming
Heegelsilmuseid kokku: 4229

   1. juunil oli Lastekaitsepäev, meie pere laulupoisi laulustuudio tänavuse hooaja lõpetamine ja ka kerho lõpetamine. Kõik toredad üritused ühe korraga. Teiste vanematega olime plaaninud lastele korraldada kostüümipidu. Minu poeg soovis maskeerida end kuningaks. Ilusat erktumekollast lõnga mul oli ja idee jooksis kohemaid ses suunas, et sellest saab kroon tulevasele kuningale. Kuninga keebi materjali leidsin ma Eurokangast ülejääkide kastist ja igati sobilik ning kuninglik materjal satiin on siin omal kohal. Kuna ma õmblusmasinaga eriti sinasõber ei ole, siis midagi ma valmis siiski pusisin ning poiss oli ka ülirahul. Issi leidis veel metsast paraja kaika, millele tõmmati must teip ümber ja sellest sai kuninga valitsuskepp. Kahjuks ei leidnud ühtki pilti, kus valitsuskepike näha oleks. Aga see on täitsa olemas. Lauakatmise osas sain oma torditegemise oskuseid näidata :D

Lõng: kollane teadmata akrüüline lõng
Vardad: nr. 3,5
Idee: Ulla Blogist kruunupipost krooniosa omapoolsete muudatustega
Kootud silmuste arv: 2996

Maikuu alguses sai alustatud ka endale Dropsi boolero kudumist. Kuna kudumise osa on täiesti valmis ja üks käiski külge õmmeldud, siis näitan ta praegu osaliselt ära. Täiesti valminuna esitlen teinekord uuesti. Ka nööbid veel ette õmblemata, no ei jõudnud.
Lõng: Novita Marjukka 100% akrüüli
Vardad: nr. 4 ja 4,5
Idee: Dropsi boolero 107-27
Kootud silmuste arv: 29 580

Sellised tegemised olid veel maikuus. Juunist on juba mõned päevad möödunud ja uued huvitavad nokitsemised ootavad ees.

Kohtumiseni,

Teie Jansa Lõngapesa

No comments:

Post a Comment