Wednesday, July 6, 2011

Juunikuu kokkuvõte

   No on kiire ja kohe kuidagi ei jõua õigel ajal blogima.
   Sel kuul ma jällegi oma tulemustega numbriliselt kiidelda ei saa, aga olin tubli siiski. Pühendasin sel kuul palju oma teadmisi ja oskusi Dropsi mustrite tõlkimisele. Koguni 6 tõlget jõudsin ära teha. Juunis alustasin ise nii mõnegi uue asja heegeldamist ja kudumist, aga kahjuks kõike valmis ei jõudnudki, sest tellimustööd vajasid ka nokitsemist.
   Alustangi ehk viimastest. Esmalt sooviti naiselikku tärgeldatud suvekübarat. See oli mõnus ja huvitav väljakutse. Töö oli suht mahukas, aga pakkus ka põnevust ja heegeldamisnaudingut. Tärgeldasin PVA-liimiga, see oli esmakordne katsetus. Ei asunud kohe kübara kallale, vaid tegin proovimütsikese ka enne ja tärgeldasin ära. Kübar läks omanikule ilma kaunistusteta, sest need lisab ta soovi järgi ise. Uue suvekübara tellimus on juba sisse antud:)
Heegelniit: Petra, 100 % puuvillane, värv helebeež / ecru
Heegelnõel: 1,5
Idee: kuna kasutusel oli peenem heegelniit, siis tuli mustreid vastavalt vajadusele veidi ümber teha. Algidee netist.
Heegelsilmuste arv: 13 846

Järgmise soovina kudusin ühele armsale pisitüdrukule suvekomplekti kleidikese ja suvemütsikese näol. Kleit on kootud minu varasema loomingu järgi, kuid suvemüts on jällegi uus omalooming. Komplekt on suurusele umbes 86-92. Suvemütsi esitleb enda tirts. Loodan millalgi pilti saada ka õige kandja seljas ja peas. Mütsikese põhiosa on kootud sama mustriga, mis kleidi ülaosa. Pealael on väike lillemuster ning äär on heegeldatud. Kaunistuseks väike sinakas lilleke, mille südamikus särab pisike pärlmuttervalge pärl.

 Lõng: Drops Safran, 100 % puuvilla, värv helelilla/ sirelillla ja helekollane
Vardad: nr. 3 ja heegelnõel nr. 2,5
Idee: kleit üleni omalooming, mütsi pealae alguse mustri sain Mimmi käsitööd blogist, ülejäänu omalooming.
Kootud / heegeldatud silmuste arv: müts - 7059
                                                         kleit - 30 743

   Näitan veel vilksamisi poolikuid töid ka: Dropsi mohäärist vest mudeli 90-11 järgi. Algus on tehtud ja loodan juulikuus lõpule jõuda. See mudel on mu enda tõlgitud ja tõlkimise käigus tekkis isu proovida :)
Kootud silmuste arv hetkel: 9352

Alustasin ka tütrele suvise jakikese heegeldamist. Plaanis on sarnane ka endale teha. Heegelniit sama, mis varasemas sissekandes heegeldatud pearätikute puhul.
 Heegeldatud silmuste arv hetkel: 5211

Selline siis kiire ülevaade viimastest tegemistest. Juulikuus jällegi uued tegemised käsil ja sügiseks on väiksed unistused plaanis täita. Näis kuis õnnestub :)

Seniks kaunist suve jätku ja peatse blogimiseni,

Jansa Lõngapesa

2 comments:

  1. Mütsike ja kübar on ilusad! Mina tärgedan vaid pva liimiga, sest hakkas mõned aastad tagasi meeldima ja tundub siiani kõge mõnusam viis olevat(mulle vähemalt)

    ReplyDelete
  2. Ma tegin samuti esmakordse katse PVA-liimiga ja jäi hästi. Teen teinekordki. Olen ka väiksemaid esemeid ( heeg. lumehelbeid ) tärgeldanud suhkruga.

    ReplyDelete